Про це повідомляє видання Wall Street Journal.
WSJ із посиланням на неназвані джерела повідомляє, що Сеул досяг «конфіденційної домовленості» з Вашингтоном про передачу снарядів до Сполучених Штатів після того, як Вашингтон минулого року попросив свого азійського союзника про артилерійську підтримку.
У публікації WSJ йдеться, що офіційні особи Сеула «похолоднішали» після повідомлень ЗМІ про дискусії наприкінці минулого року, але «прорив» стався після того, як президент Південної Кореї Юн Сок Йоль відвідав Вашингтон минулого місяця для зустрічі з президентом Джо Байденом.
Відповідаючи на запитання щодо можливості постачання боєприпасів в Україну, радник Південної Кореї з національної безпеки Чо Те Ен заявив парламенту, що офіційні особи ухвалять рішення після спостереження за розвитком подій. Чо сказав, що не планує відправляти снаряди ні безпосередньо, ні через Польщу, але не уточнив про співпрацю зі США.
Чон Ха-К’ю, представник міністерства оборони Південної Кореї, заявив у четвер, що міністерство вело переговори з Пентагоном про експорт боєприпасів, але у звіті WSJ є «неточні частини». Повідомити подробиці він відмовився.
«Були різні обговорення та прохання, і наш уряд вживе відповідних заходів при всебічному розгляді військової та гуманітарної ситуації в Україні», – сказав Чон на брифінгу.
Союзник США та великий виробник артилерійських боєприпасів, Південна Корея досі виключала можливість відправлення летальної допомоги Україні, попри тиск з боку Вашингтона та Європи, що зростав.
Як повідомлялося раніше, Південна Корея передасть Україні допомогу на суму $130 млн. Видання Yonhap заявило, що Південна Корея планує відправити вантаж цивільними рейсами до Європи поетапно до кінця квітня. Влада обох країн уточнює деталі запланованого постачання.
Фото: Відкриті джерела