Рішення, які країни-члени НАТО ухвалять на саміті у Вільнюсі і липні, наблизять Україну до Альянсу. Україна стане членом НАТО, але запрошення у Вільнюсі не буде — йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга за підсумками зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
Генсек Альянсу зазначив, що Вільнюський саміт у липні викладе бачення майбутнього України як незалежного, демократичного члена євроатлантичної родини.
На саміті члени Альянсу обговорять прагнення України до членства. Союзники працюють над багаторічним пакетом допомоги для України, а також створенням нової Ради Україна-НАТО для проведення спільних консультацій з питань безпеки, що становлять взаємний інтерес.
«Рішення, які ми приймемо у Вільнюсі, наблизять Україну до НАТО», – додав він.
За словами Столтенберга, наразі світ стикається з найскладнішим середовищем безпеки за покоління через повномасштабну агресію росії проти України.
«Україна має право звільнити свою землю. І зараз йде контрнаступ. Чим більше землі зможуть звільнити українці, тим сильнішою буде їхня сторона за столом переговорів», – підкреслив він.
Столтенберг наголосив, що усі хочуть, щоб ця війна закінчилася. Водночас справедливий мир не може означати заморожування конфлікту та прийняття угоди, продиктованої Росією.
НАТО не є стороною конфлікту, проте підтримує право України на самооборону, закріплене в Статуті ООН.
Як ми писали, Білий дім намагається переконати союзників підтримати вступ України до НАТО.
Тим часом Європарламент схвалив резолюцію про підтримку інтеграції України до НАТО.
Від саміту НАТО у Вільнюсі Україна очікує надання гарантій безпеки до приєднання до Альянсу, а не як альтернативу вступу. Саміт запланований на 11-12 липня.
Фото: gettyimages