Про це пише The Times, з посиланням на співрозмовників у британському уряді та на внутрішні оцінки влади країни.

Співрозмовник видання в британському уряді сказав, що з початку тотальної війни Лондон вважав, що це може призвести до нестабільності в Росії. Однак, за його словами, з моменту оголошення ПВК “Вагнера” ​​Євгена Пригожина про “похід на Москву” події розвивалися стрімко, що спонукало дипломатів швидко готувати плани дій у різних ситуаціях.

Колишній британський військовий аташе в Москві Джон Форман вважає, що «найгіршим сценарієм буде успішне захоплення влади Пригоржиним».

“Ми маємо чекати й дивитися, що буде далі. Це може бути лише “перший розділ” чогось нового”, – підкреслив співрозмовник.

“Не варто мати ілюзій, що він нібито більш ліберальний, схильний до миру демократ, тому що це фашист”, – сказав Форман.

Ексаташе додав, що “марш Пригожина на Москву” був несподіванкою, оскільки у Лондоні думали, що все відбуватиметься поступово.

На думку колишнього представника Міноборони лорда Річарда із Герстмонсе, російський президент Володимир Путін, попри удар заколоту по його авторитету, ще залишається небезпечним противником і Захід ризикує недооцінити Росію.

Експосол Великої Британії в Росії Родерік Лайн вважає, що заколот ПВК “Вагнер” зменшив шанси Путіна довічно залишитися російським правителем, але додає, що “зараз він все ще на своїй посаді”.

Як ми писали, ватажка ПВК «Вагнера» Євгенія Пригожина, який влаштував бунт проти кремлівського режиму, можуть вбити у Білорусі, куди він втік після подій 23-24 червня.

Увечері 23 червня глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації “вагнерівців” і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував “марш справедливості”, додав, що “вагнерівців” 25 тисяч і вони ідуть “розбиратись”.

Вночі 24 червня кампанія захопила Ростов-на-Дону і Штаб Південного округу армії РФ. Решта найманців рушили до столиці РФ і вже на 17:00 24 червня перебували за 200 км від Москви, коли їх ватажок Пригожин оголосив, що колони розвертаються і прямують у польові табори. Причиною цього стало бажання “не проливати руську кров”. Згодом стало відомо, що перемовником між ватажком бойовиків та Путіним був Олександр Лукашенко.

Нині після «маршу на москву» Пригожин перебуває «не на зв’язку». Зазначається, що востаннє Пригожина бачили, коли він покидав Ростов увечері 24 червня, а де він зараз – невідомо.

Фото: Відкриті джерела