Про це повідомляє кореспондент КИЇВ24.

Уже вдалося вирізати та спустити на землю значну частину радянського герба – колоски під серпом та молотом.

Також відомо, що на столичному підприємстві завершують виготовлення тризуба. Було вирішено використовувати європейську та вітчизняну сировину – з металургійного комбінату «Запоріжсталь». Проте партія, що надійшла з комбінату, показала відчутну різницю із закордонним аналогом та вимогами проєкту.

Також надана комбінатом сталь має різну товщину, що може змінити вагу всієї конструкції. Крім того, матеріал з комбінату мав значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи.

Тому для тризуба використовують сталь європейського виробника. У Мінкульті зазначили, що це ніяк не змінює кошторис проєкту: вартість металу залишається такою ж – 400 тисяч грн.

Загалом вартість проєкту заміни радянського герба на український тризуб складає 28 млн грн, наданих виключно донорами та меценатами.

Відомо, що офіційно монумент отримає новий символ до Дня Незалежності України, 24 серпня.

ДОВІДКА

Монумент «Батьківщини-мати» споруджено в 1981 році, він є пам’яткою науки й техніки місцевого значення та вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

Як відомо, раніше Музей Другої світової війни в Києві, який несе за монумент відповідальність, уже подав план подальших дій щодо «декомунізації» постаті «Батьківщини-Матері». Він передбачає технічне обстеження, а також залучення спеціалістів для складання проєктної документації.

7 липня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики запустило опитування про долю київського монумента «Батьківщина-Мати». Зокрема, треба було вирішити, що робити зі щитом статуї, де досі зображено символ тоталітарної епохи – герб СРСР. 85% опитаних хочуть замінити символіку СРСР державним гербом України. За варіант просто демонтувати радянський герб проголосували 9% опитаних. Ще 6% нічого не хочуть змінювати в зовнішньому вигляді.

Нагадаємо, що 2 липня міністр культури Олександр Ткаченко анонсував заміну герба Радянського Союзу на щиті «Батьківщини-мати» на герб України.

Фото: КИЇВ24