Про це пише News Georgia.

Дуже скоро країну буде повністю охоплено системою моніторингу, ми матимемо повну інформацію, і, за рекомендацією експертів, у найбільш критичних місцях будуть встановлені системи раннього оповіщення.

Шамугія зазначив, що процес створення системи розпочався з 2014 року. За його словами, все довелося робити майже з нуля і влада розпочала зі створення 200 гідрометеорологічних станцій та встановлення двох сучасних радарів.

Водночас він сказав, що у випадку з Шові система раннього попередження не допомогла б, бо стихійне лихо сталося дуже стрімко. Міністр також стверджував, що це місце ніколи не вважалося небезпечним.

Питання про те, що Грузії необхідна система оповіщення про можливі стихійні лиха, знову стало актуальним після катастрофи у високогірному селищі Шові 3 серпня. У цей момент тут відпочивали до 300 людей. 210 було евакуйовано, 18 людей виявлено мертвими, ще 16 рятувальники продовжують шукати.

Нагадаємо, що у грузинському курортному селищі Шові вдень 3 серпня стався зсув ґрунту. В той момент там відпочивали до 300 людей, 210 було евакуйовано, 18 людей виявлено мертвими, ще 16 рятувальники продовжують шукати.

Крім того, у МЗС України заявили, що серед загиблих є українка. Посольство в Грузії встановило зв’язок із рідними загиблої та взаємодіє із грузинською владою задля підготовки репатріації тіла.

Фото: відкриті джерела