Як проходить вишкіл, йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Полігон Клітц, що розташований за 100 км від Берліна, здригається від тренувань українських танкістів на Леопардах. Вишкіл триває уже 5 тижнів поспіль.
«Я заохочую українське командування прислати нам тренерів, щоб ми могли їх тут їх навчити. А вже потім вони зможуть передати отримані знання і навички іншим військовим — тут на полігоні, а також на фронті», – каже генеральний інспектор Бундесверу Андреас.
Марлоу, який керує усіма військовими навчаннями ЄС у Німеччині твердить: за півтора року запити України на тренування змінилися. Тепер у пріоритеті – наступальна тактика та навчання командирів, а не оборона, як це було на початку війни. Українські танкісти швидко схоплюють усі технічні моменти у керуванні і стрільбі із німецьких танків.
«Ми отримуємо нову техніку, потрібну для нас, і нам потрібно вміти працювати з нею. Техніка відрізняється від нашої. Ми вмотивовані захищати нашу країну — це найкращі ліки від страху», каже український боєць, який проходить вишкіл.
Про високу мотивацію українців кажуть і німецькі інструктори.
«Українські солдати мають високу мотивацію. Інструкція з експлуатації бойового танка налічує понад 700 сторінок. Але вони опановують її за дуже короткий час», – каже командуючий та тренер Бундесверу Марко Маульбекер.
Танк Leopard 1, на яких тренуються українці – попередник Leopard -2, які зараз використовуються Бундесвером. Він легший за свого наступника і має інше озброєння, але й досі ефективний на полі бою, кажуть німецькі військові.
«Коли йдеться про порівняння Leopard 1 та Leopard 2, то можна сказати тільки одне: – бойовий танк є бойовим танком. Відмінності між ними не такі великі. Звичайно, Leopard 2 – новіша розробка. Там більше електроніки, а в Leopard 1 – більше механіки. Але на полі бою їхня робота однакова», – пояснює Маульбекер.
У рамках військової допомоги Україні — Німеччина провела вишкіл для понад 6 тисяч військових ЗСУ. Наших бійців навчали керувати передовими системами протиповітряної оборони, такими як IRIS-T, водінню та стрільбі на танках Leopard 2 і ось тепер на Леопрад -1. Близько ста таких танків, які були законсервовані протягом 20 років, Німеччина та Данія планують відправити до Києва. Перед цим старі бойові машини відремонтують і укомплектують необхідним озброєнням.