Про історії успіху наших біженців йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Вже майже рік табличка з ім’ям киянки Торі Польської і патріотичною наліпкою висить на дверях кабінету в офісі всесвітньо відомої мультиплікаційної студії Дісней у Лос Анджелесі. Колись працювати у найбільш відомого виробника мультфільмів у світі було мрією українки. Вона стала реальністю після того, як війна змусила Торі залишити країну. Дівчина вже понад 10 років працює художницею і дизайнеркою мультфільмів. Вона співпрацювала з закордонними студіями дистанційно з Києва, зокрема з Нетфлікс і Дрімворкс.
Коли почалася повномасштабна війна, перші 3 місяці Торі провела під обстрілами у Василькові на Київщині, проте вирішила все ж залишити країну. У США мультиплікаторка була без роботи ще доволі довго, допоки не отримала пропозицію працювати у компанії, про яку ще нещодавно тільки мріяла. Тепер українка Торі Польська малює діснеївських героїв, які весь світ дивитиметься в улюблених мультфільмах.
Та працювати на роботі мрії у новій країні не так вже і легко, особливо якщо ти і досі студент в Україні. Марічка з Києва у своєму тіктоці розповідає, про життя та роботу у США. Вдень вона працює у сфері маркетингу у хмарочосі у Сан Франциско, а вночі має пари у Києво-могилянській академії.
В цілому дівчина спить всього кілька годин на добу, проте встигає працювати ще і на віддаленій роботі й вести тікток, у якому вчить тайм-менеджменту і розповідає, як знайти роботу у США.
22-річна Валерія Шашенок – тіктокерка-мільйонниця, яка здобула популярність ще на початку повномасштабного вторгнення завдяки своїм відео. Вона у іронічній формі показувала життя своєї родини під обстрілами у Чернігові, а потім, коли виїхала з країни, демонструвала життя біженки.
Через шалену популярність своїх відео дівчина швидко стала інфлюенсеркою, випустила книгу власних мемуарів німецькою, стала обличчям деяких брендів.
Зараз живе в Англії. Минулого тижня Валерію запросила президентка Грузії виступити на конференції у Тбілісі, де вона вкотре розповіла про те, як росія нищить Україну.
Ні для кого не секрет, що українські IT-спеціалісти одні з найзатребуваніших у Європі. 49-річна Наталя Татарська з Дніпра – 3D-дизайнер. Зараз вона створює 3D візуалізації в маленькому містечку Черношіце у Чехії. Ще в лютому 2022-го року Наталя працювала у власній архітектурній студії, де проєктувала житлові будинки, квартири, кав’ярні та ресторани, а в березні тікала від російських ракет. Тепер вона співпрацює з архітекторами та створює на їх замовлення інтер’єри для квартир та екстер’єри для будинків. Іноді може працювати й по 14 годин поспіль.
Масове переселення українців у інші країни вивело за межі України і наш висококласний ресторанний бізнес. Тепер ресторан з традиційним українським борщем є ледь не у кожній країні! Переважно заклади відкривають українці, які жили за межами України ще до повномасштабного вторгнення, проте є і ресторани, відкриті біженцями, які починали все з нуля.
У Токіо біженці з Донеччини відкрили ресторан української кухні «Бабуся Рей». Переселенці з Одещини відкрили ресторан української кухні «Стефанія» у курортному містечку Варна у Болгарії. Заклад стилізований під традиційну сільську українську хату. Також іноземці тепер мають змогу відвідати «Львівські круасани» у Польщі, «П’яну вишню» в Угорщині, «Чорноморку» в Румунії. Частку України тепер можна знайти ледь не скрізь.