Про перипетії щодо великої ділянки лісу, яку столиця могла втратити, йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Частина Біличанського лісу, який займає 3000 гектарів на півночі Києва дивом і досі є частиною столиці, адже впродовж 15 років цю ділянку намагаються приєднати до Коцюбинського.
«Така якась маленька селищна рада, яка перебуває собі в своєму анклаві собі сиділа і мріяла, як взяти циркуль, обмалювати довкола 3 тисячі гектарів лісу, аби розпочати дерибан. І по суті вони думали, що їм все вдасться. Вони проламали ОАСК в останній день ліквідації, але в апеляції – ми просто кликали всіх. Це був би не просто екологічний злочин – дати роздерибанити ці землі Коцюбинській раді. Це був би злочин проти безпеки громадян, які живуть у місті мільйоннику», – каже Ірина Федорів, головна редакторка сайту Рух Чесно.
За всім цим зі слів пані Ірини стоїть команда ексмера Ірпеня Володимира Карплюка. Спершу Коцюбинська рада у 2008 році роздала ділянки своїм депутатам, їхнім родичам та міфічним кооперативам. Тоді ділянку отримав і чинний селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш («Слуга народу»). Тоді він був помічником ексрегіонала Петра Мельника. Згодом прокуратура скасувала його право на землю.
Ліс вдалося відстояти, був підписаний президентський указ після Революції Гідності й він отримав найвищий природоохоронний статус національного парку. Активісти навіть встигли проконтролювати, щоб винесли межу в натуру на кадастровій карті. Але одразу після цього Київська обласна рада і Бучанська райради прийняли рішення про включення лісу у склад Коцюбинського.
«Дубинський просто торгував франшизами і забудовники забрали бренд «Слуги народу» під своїх депутатів. Ну і звичайно, що в Київській обласній раді в списку «Слуги народу», який очолював сам Дубинський, були люди Дубинського. І от під час голосування в облраді стало зрозуміло, хто ж ці консерви Дубинського. Ми звертались до «Слуги народу», ми просили відкликати цих депутатів, тому що вони вже не мають річного імунітету, але в політичній площині, на жаль, вирішити це питання не вдалося», – пояснює Федорів.
Здавалося б, боротьба громади проти рішень місцевих рад підходить до свого логічного завершення, адже 19 вересня Шостий апеляційний адміністративний суд нарешті скасував рішення корумпованого ОАСКу, згідно з яким Біличанський ліс, визнавався частиною селища Коцюбинське. Втім Рух Чесно вважає якась з місцевих рад може знову проголосувати за рішення про приєднання Біличанського лісу до території своєї громади. Тож єдиний шлях зупинити спроби дерибану – це політичний.
Прокуратура за 15 років скасувала майже 400 з близько 500 актів про передачу землі Біличанського лісу у власність депутатам та їх родинам. І цей процес триває. Попереду громаду столиці та представників Київради чекає касація. Втім скільки б часу не довелося провести в залі суду, вже зараз всі певні – Біличанський ліс залишиться національним парком, а не місцем для забудови.
Святослав Тромса