Про це йшлось в етері КИЇВ24.
Дрони українського виробництва завдають ударів по Москві та навіть долетіли до російського Пскова на 800 кілометрів, де на аеродромі, ймовірно, вразили 4 великих російські літаки Іл-76. Йдеться про UJ-22 Airborne.
Україна має чимало власних розробок безпілотників, які здатні залітати глибоко в тил окупантів і вражати військові цілі не лише на окупованих територіях, але й безпосередньо в Росії. Один і той самий безпілотник прилітав у Воронеж, потім його чи то із захопленням, чи то із жахом знімали жителі Брянська. Бачили його й поблизу Москви. Ба більше, ці дрони прилітали на військовий аеродром у Пскові, а це майже 800 кілометрів по прямій через Білорусь.
Уперше безпілотник UJ-22 Airborne представили 2021 року на виставці «Зброя і безпека». Його виробляє українське підприємство Укрджет. UJ-22 Airborne призначений не лише для розвідки, а й для ураження живої сили та бронетехніки противника. Безпілотник оснащений спеціальними пілонами й здатен нести бойове навантаження до 20 кілограмів. Це можуть бути 82-міліметрові міни, або гранати до РПГ-7. Окрім цього UJ-22 Airborne може бути носієм дронів камікадзе “Злива”.
“Його використовують як платформу для засобів радіохімічної та радіоелектронної розвідки, доправлення вантажів до 20 кілограмів, медикаментів, будь-чого іншого, що можна скидати з пілонів за наявності специфічного пакування цих вантажів, скидання керованих і некерованих боєприпасів”, – пояснює Ігор Крамаренко, головний інженер НВП «Укрджет».
Як розвідник БпЛА передає фотографії та відео в реальному часі. Розробники кажуть, що в окремих випадках фото має свої переваги над відео. Адже висока якість камери – 64 мегапікселі показує рельєф землі.
“У самий БпЛА встановлюють безпосередньо камеру, але її можна покращити доповненими якимось засобами спостереження, розвідувальних функцій і таке інше. Тому вдосконалювати характеристики UJ-22 можна за рахунок того обладнання, яке додатково на нього встановлюють”, – розповідає військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Максимальний радіус UJ-22 Airborne – 800 кілометрів в автономну режимі. Якщо говорити про керування з наземної станції безпосередньо оператором, то радіус роботи – 100 кілометрів.
Загальна його злітна вага – 85 кілограмів. Крейсерна швидкість – 120 кілометрів на годину, максимальна – 160 км. Загальна довжина дрона – понад 3 метри, розмах крил – понад 4 з половиною метри. Мінімальна висота польоту – 50 метрів, а практична “стеля” – аж до 6 кілометрів.
“Це дає змогу обходити більшість РЛС та засобів протиповітряної оборони російських окупантів. Ця функція справді досить корисна для обходження ешелонованої ППО росіян. Так, завдяки цим 50 м можна наближатись до імовірних місць, де працюють вже великі точні РЛС або комплекси РЕБ”, – додає Олександр Коваленко.
Комплексом керують дві особи – пілот та оператор корисного навантаження, який безпосередньо скидає боєприпаси на ворога. Керувати можна в кількох режимах: ручному, автоматичному та напівавтоматичному. Зв’язок з пунктом управління відбувається через зашифрований канал, а це дає змогу протистояти ворожим РЕБ. Сам пункт управління вміщається у звичайний пікап.
Найцікавіше, що ці UJ22 Airborn змогли долетіти до російського Пскова. По прямій через Білорусь – це до 800 кілометрів. Тобто пролетіли всю ППО Лукашенка і ППО росіян. 29 серпня на псковському аеродромі вразили щонайменше 4 великих російських ІЛ-76, які перевозять десант та військову техніку. До речі, саме на них псковські десантники збирались сідати в гостомельському аеропорту та брати Київ за три дні. А нещодавно росіяни опублікували відео, де Мі-28 ганяється за цим безпілотником, який летить всього на швидкості 120 кілометрів на годину. Гелікоптер не може в нього влучити з 30-міліметрової гармати.
“Мі-28 – це гомункулус, який не здатний повноцінно виконувати своїх функцій, тому їх переорієнтували для того, щоб вони полювали на якісь там малогабаритні об’єкти типу дрони. Це дуже цікаво, коли ударний гелікоптер за 15 мільйонів доларів повинен ганятись за дроном. Особливо з урахуванням того, що ті відео, які росіяни демонструють, вони свідчать, що в нього просто жахлива точність. Він декілька хвилин намагався влучити в БПЛА”, – резюмує військовий оглядач.
За увесь час повномасштабного вторгнення UJ-22 Airborne довів свою ефективність, вражаючи цілі в глибокому тилу росіян.
Андрій Стельмах