Про це йдеться в матеріалі Financial Times.

Наприклад, на критичній підстанції електромережі на півночі України звели стіну з бетонних блоків для захисту трансформаторів. Навколо іншої прилеглої підстанції — габіони (циліндричні конструкції), наповнені камінням або піском.

Також редакція отримала знімки від представників енергетичної галузі, де видно, що по всій країні встановлюють мішки з піском та сітчасті дахи для захисту сотень невеликих цілей, які можна знищити одним ударом та спричинити масове відключення електроенергії. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков розповів, що ці «сумки з піском багато разів рятували нас і захищають від уламків дронів та ракет».

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив Financial Times, що країна стала набагато більш підготовленою до російських атак після минулорічних обстрілів. Він назвав ці заходи пасивним захистом, який, за його словами, не на 100 відсотків ефективний. Однак Шмигаль заявив, що такі заходи спрацювали у 80–90 відсотках випадків, особливо проти дронів, які відхиляються від курсу чи уламки яких падають на критично важливу інфраструктуру після перехоплення.

Елементи інфраструктури, які не потребують вентиляції, перенесли під землю. Пошкоджені електричні кабелі можна буде швидко замінити, але ремонт підстанцій та трансформаторів забирає більше часу. Однак запасні частини зберігаються у прикордонних країнах-союзниках з можливістю більш швидкого замовлення.

Ці заходи є частиною більш масштабних зусиль України з посилення захисту критичної інфраструктури, зокрема водопостачання, транспорту та зв’язку.

Фото: Відкриті джерела