Про це заявив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

Програма DEEP є потужним інструментом, який вже понад 10 років допомагає Україні удосконалювати та підвищувати сумісність нашої освіти з Альянсом. Проведено близько 1000 заходів. Більш ніж 12 тисяч військовослужбовців та викладачів у межах DEEP пройшли підготовку та підвищення кваліфікації.

Як зазначив Павлюк, Україна посилює інтенсивність спільної роботи із НАТО у цій програмі, зокрема в підготовці науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців як для викладання процедур планування та прийняття рішень за стандартами Альянсу (TLP, MDMP, OPP), так і в частині посилення мовних спроможностей.

Окрім того, триває підготовка військовослужбовців на курсах командирів та інструкторів сержантського складу.

Так, за сприяння програми DEEP розроблено низку базових документів щодо змін у вищій військовій освіті. Зокрема, Дорожня карта вдосконалення мовної підготовки в ЗСУ, а також Концепція трансформації системи військової освіти.

На шляху реалізації намічених амбітних планів нам знадобиться допомога іноземних радників, експертів НАТО та програми DEEP. З цією метою цього року розроблена Візія системи “патронажу” держав-членів НАТО над військовими навчальними закладами в системі Міністерства оборони України.

Перший заступник міністра оборони висловив сподівання, що програма DEEP також долучиться до реалізації Візії та надасть необхідне сприяння розвитку цієї ініціативи.

Раніше ми писали, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен виступив із пропозицією щодо приєднання України до Північноатлантичного Альянсу без тимчасово окупованих Росією територій.