Про це пише видання Bloomberg.
Санкційний пакет стосується заборони компаніям продавати до Росії деякі пріоритетні товари. Це, наприклад, напівпровідники, які використовуються у зброї або необхідні для їхнього виробництва.
Згідно з останніми пропозиціями ЄС, з якими ознайомилися журналісти Bloomberg, якщо компанії спіймають на продажу таких товарів, то вони мають вносити певну суму коштів на спеціальний рахунок. Відтак принаймні половину цієї суми перераховуватимуть до трастового фонду для підтримки України.
Однак представники низки великих держав-членів ЄС цього тижня висловили занепокоєння щодо пропозицій у майбутньому санкційному пакеті. Так, ішлося зокрема про сумніви щодо законності таких дій.
За даними джерел, представники країн також хочуть зменшити перелік товарів, на які поширюватиметься запропонований захід. А також вони були стурбовані тим, що нові вимоги «можуть поставити європейські компанії в невигідне конкурентне становище».
Натомість інші держави, зокрема і країни Балтії, підтримують пропозиції, які пропонуються.
Нагадаємо, 8 листопада Велика Британія запровадила санкції проти 29 осіб та організацій, які працюють у російському золотодобувному та нафтовому секторах. Санкції наклали на мережу, що базується в Обʼєднаних Арабських Еміратах і, за інформацією Лондону, відповідальна за переведення в Росію понад $300 мільйонів доходів від золота.
Окрім того, Британія також запровадила обмеження на компанію з торгівлі енергетикою Paramount Energy & Commodities DMCC, заявивши, що її непрозорі структури власності Росія використала, щоб зменшити вплив санкцій G7 щодо нафти.