Про це йшлось в ефірі КИЇВ24.
Історія зведення переправи тягнеться з 1986, коли у Генплані на наступні 20 років (тобто до 2005) визначили потребу у сполученні Подолу з Воскресенкою та Райдужним масивом. Уже за 2 роки було готове техніко-економічне обґрунтування робіт. Згідно з планом довжина мосту мала скласти трохи більше ніж 7 кілометрів.
Найбільш визначним в історії ще не створеного мосту стає 1993 – маємо офіційний старт робіт після погодження ТЕО Кабміном уже незалежної України. 1996-го почалися підготовчі роботи, але не минуло й року, як оголосили про фінансові труднощі та зупинили будівництво переправи.
Про один з найбільших інфраструктурних проєктів Києва згадують у 2002-му. Подільсько-Воскресенський міст знову з’являється у Генплані на найближчі 15 років. Згодом виходить рішення КМДА про початок підготовчих робіт та ухвала проєкту будівництва.
Одним зі знакових став 2011 рік – тоді здали в експлуатацію першу чергу переправи, а також відкрили рух по Гаванському мосту і естакаду на Набережно-Хрещатицькій.
Через перезатвердження кошторису в 2012-му Київській міській держадміністрації довелося переглянути проєкт будівництва.
За рік до завершення передостаннього дедлайну, озвученого Віталієм Кличком, міст був збудований на 50%, а близько до обіцяного терміну – у 2020-му – увімкнули освітлення на недобудові.
Повномасштабна війна змусила внести корективи у терміни запуску переправи в експлуатацію.
За 31 рік зведення Подільсько-Воскресенського мосту звучало багато обіцянок про якнайшвидше відкриття переправи та навіть запуск метро на Троєщину через неї. А кошторис склав майже 20 мільярдів гривень (станом на жовтень 2021-го).
Історія зведення переправи не минулася без перевірок з боку поліціянтів і відкриттів кримінальних проваджень щодо привласнення коштів територіальної громади та службової недбалості. Генпідряднику та підрядникам висували підозри у розкраданні коштів.
Попри всі баталії, сьогодні не на папері, а в дійсності міст з’єднає Русанівку та Воскресенку з Подолом. Щоправда, переправа працюватиме лише частково – для екстрених служб, військових та громадського транспорту. Через Дніпро запустять новий автобусний маршрут №111 зі сполученням: Площа Українських Героїв – станція метро «Лівобережна». Усе це дозволить зменшити навантаження на Північний міст, а в майбутньому – запустити метро на Троєщину.
Фото: КМДА