Про це йдеться в повідомленні «Укрзалізниці»
Потяг курсує за маршрутом Скнилів (Україна) – Славкув (Польща). Митне та прикордонне оформлення вантажу проходить на залізничному прикордонному переході Ізов – Грубешів. Нині ще існують формальні питання щодо швидкого перетину польського кордону, але фахівці вже працюють над прискоренням процесу.
Аналогічні рейси створять й у зворотному напрямку. Зі станції Славко фури прямують до місця призначення вже автошляхом.
Трансфер водіїв автівок з точки завантаження на залізничну платформу в точку розвантаження забезпечується автобусом.
Щоб замовити перевезення вантажівки контрейлерним поїздом з України, потрібно звернутися до філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця», у зворотному напрямку – до UZ Cargo Poland.
Блокада кордону польськими перевізниками
6 листопада польські перевізники влаштували страйк на кордоні з Україною поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». Через це ускладнився рух для вантажівок.
Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Мітингувальники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють із ринку.
Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та поліпшення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.
На тлі страйку 16 листопада Європейська комісія заявила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Крім того, у п’ятницю, 17 листопада, представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів «Шегині – Медика».
Також у п’ятницю, 17 листопада, консули генерального консульства України в Любліні відвідали пункти пропуску «Рава-Руська – Гребенне» і «Дорогуськ – Ягодин». Вони закликали польську сторону якнайшвидше розблокувати рух вантажного транспорту та забезпечити усім необхідним українських водіїв, які змушені чекати в багатокілометрових чергах.
Крім того, польські перевізники заявили, що мають намір продовжити блокаду найбільшого пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Україною до лютого 2024 року. Крім того, лідер польських мітингарів анонсував розширення блокади на четвертий пункт пропуску «Медика – Шегіні» з 23 листопада.
До слова, у четвер, 23 листопада, протестувальники заявили, що мають намір заблокувати ПП «Нижанковичі-Мальховіце». Відомо, що незаблокованими на польському кордоні залишаються два пункти пропуску, які відкриті для порожніх вантажівок: «Нижанковичі-Мальховіце» і «Устилуг-Зосін».
Проте, 28 листопада одна з асоціацій польських перевізників запропонувала своє бачення компромісу, що частково задовольнив би інтереси блокувальників. Однак, вона не залучена до блокування кордону з Україною.
Крім того, уряд Польщі заявив, що країна рішуче вимагатиме від Європейського Союзу відновлення дозволів, які обмежують транзит для українських перевізників. Раніше повідомлялось, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України й Мінінфраструктури Польщі спільно напрацьовують заходи для розблокування кордону. Зокрема відомства домовились про зменшення кількості вантажівок на кількох автомобільних пунктах пропуску.