Про це Богдан Ференс розповів в етері Київ24.

У створенні БРІКС було дві мети. Перше, це альтернатива західним розвинутим економікам, яку намагалися сформувати Китай, Росія та Бразилія і Південна Африка.

Експерт-міжнародник також зазначив, що це база економічного співробітництва, в якій розвиваються двосторонні відносини між країнами.

Я вважаю, що розширення БРІКС за рахунок неоднорідних країн, в першу чергу є в логіці поглиблення економічного співробітництва з Китаєм.

Нагадаємо, що Китай продовжує активно підтримувати Росію. Після початку війни в Україні китайські постачання сучасних верстатів до Росії виросли в 10 разів. Вони домінують в торгівлі високоточними пристроями з числовим програмним управлінням, життєво важливими для військової промисловості РФ.

За даними російської митниці, у липні китайські виробники поставили обладнання на 68 мільйонів доларів, хоча цей показник у лютому 2022 року становив 6,5 мільйона доларів.

Також, китайський лідер Сі Цзіньпін у своєму новорічному зверненні знову заявив, що “воззʼєднання” Китаю з Тайванем є неминучою тенденцією. Він підкреслив, що це є головним національним інтересом і бажанням народу. Цзіньпін також заявив, що співвітчизники по обидва боки Тайванської протоки повинні бути повʼязані спільною метою і розділити славу омолодження китайської нації.