Про це в етері Київ24 розповів експерт з питань кібербезпеки Сергій Денисенко.
Соціальні мережі є одним з джерел новин і тієї інформації, яку отримують користувачі мережі інтернет. На жаль з часу блокування російських акаунтів, вони продовжують їх створювати і купувати. Вони продовжують розповсюджувати інформацію на російській мові, в тому числі і фейкову.
Експерт зазначає. що українським користувачам Instagram часто потрапляє російський контент. Він вважає, що це може бути збій, або інший фактор.
Що стосується ситуації з Instagram, то тут слід зазначити, що українці отримували в рекомендаціях російські дописи, скоріш за все через збій. Тут могла бути причетна як РФ, так і технологічний процес, який десь міг не спрацювати.
Зазначимо, що 10 січня Центр протидії дезінформації спростував фейк про закриття виїздів із Києва для проведення масової мобілізації. Закриття мосту через канал у Вишгороді пов’язане з капітальним ремонтом.
Мета таких неправдивих повідомлень — посіяти паніку в українському суспільстві.
Наприкінці 2023 року на Київщині поширювали фейк про начебто смертельне побиття чоловіка при врученні повістки у Білій Церкві. Місцева поліція спростувала ці повідомлення.