Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на звернення прем’єр-міністра до парламенту.
Загрози судноплавству мають припинитися. Незаконно затримані судна та екіпажі мають бути звільнені. І ми, як і раніше, готові підкріпити свої слова діями.
Сунак запевнив, що нові удари по морських об’єктах та утримання заручників буде стимулювати Велику Британію до дій.
Прем’єр-міністр наголосив, що залишається відданим ідеї щодо консультацій із парламентом перед початком тривалих військових дій у регіоні, однак, прокоментував рішення розпочати удари без схвалення депутатами під час спільних дій зі США.
Було необхідно вдарити швидко, щоб захистити безпеку.
Удари по Ємену
Нагадаємо, що вночі проти 12 січня Сполучені Штати Америки та Велика Британія за підтримки Австралії, Нідерландів, Бахрейну і Канади завдали спільних ударів по об’єктах хуситів у Ємені.
За словами офіційного представника Пентагону, США та Британія завдали ударів з повітряних, морських і підводних “платформ”. Ці удари були спрямовані по радарах, об’єктах протиповітряної оборони, а також по місцях зберігання та запуску дронів, крилатих і балістичних ракет.
Президент США Джо Байден наголосив, що ці удари є прямою відповіддю на безпрецедентні атаки хуситів на міжнародні морські судна у Червоному морі, включаючи використання протикорабельних балістичних ракет.
12 січня міністр оборони Великої Британії Джеймс Хіппі заявив, що британські військові наразі не планують подальших ударів по Ємену після нещодавньої військової операції в регіоні.
13 січня США завдали удару по радіолокаційній станції хуситів у Ємені у відповідь на їхні обстріли торгових суден у Червоному морі. Цей удар є черговим кроком США у посиленні тиску на хуситів і запобіганні подальших атак на морські судна.