Про це спікер Верховної ради Руслан Стефанчук розповів в інтерв’ю «Укрінформу».

Він повідомив, що основні зауваження, які він може назвати, — це питання обмеження конституційних прав громадян, залученості до війська інвалідів третьої групи, доцільності та прийнятності електронного розв’язання питань, пов’язаних з обліком військовозобов’язаних.

Крім того, йшлося також про низку соціальних гарантій для військовослужбовців.

Зі слів голови ВРУ, «впродовж тривалого часу парламент дуже уважно вивчав урядовий законопроєкт про мобілізацію, проводив дискусії».

Стефанчук додав, що конкретні терміни подачі доопрацьованого проєкту закону не обговорювалися, адже «для нас важливий не строк, для нас важлива якість правового матеріалу, який надходить до Верховної ради».

Щойно нова редакція документа буде готова та передана урядом парламентарям, нардепи знову розпочнуть «предметний розгляд».

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.