Про це розповів заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк в інтерв’ю Tagesspiegel.

Гаврилюк пояснив, що всі війни у світі закінчуються переговорами. Війна між Україною та Росією не повинна стати винятком.

Однак,  під час підписання будь-якого документа Росія повинна відмовитись від ядерної зброї. Війна завершиться повернення усіх територій України, втім, необхідно створити механізм, який унеможливить повторний напад ворога.

Будуть підписані угоди — з одного боку коаліцією держав, які підтримують Україну, та Росією з іншого боку. І цей документ має містити пункт про відмову Росії від ядерної зброї, тому що ця держава — загроза миру, — пояснив заступник міністра оборони.

Розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі

У 2023 році Росія оголосила про плани розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Це перший випадок з середини 90-х років, коли Москва розміщує зброю за межами своєї території. Рішення про розміщення було узгоджено між президентом Росії Володимиром Путіним та білоруським лідером Олександром Лукашенком. Планується будівництво складу для цієї зброї в Білорусі до липня, але точний часовий графік перенесення зброї не уточнювався​​.

Тактична ядерна зброя призначена для конкретних цілей на полі бою і може замінювати звичайні боєголовки в загальних системах озброєння, таких як ракети «Іскандер»​​.

Путін стверджує, що розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі не порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який обмежує поширення ядерної зброї серед країн, які не володіють ядерною зброєю​​.

Рішення Росії використовувати Білорусь як пусковий майданчик для тактичної ядерної зброї означає, що Москва може швидше завдавати удару по території НАТО, що вимагає від Альянсу потенційно змінити свої стратегії реагування​​.