Про це повідомила заступниця Голови Комітету гуманітарної та інформполітики Євгенія Кравчук.
Автором резолюції “Гарантування свободи медіа та безпеки журналістів: зобов’язання держав-членів” виявився данський депутат Mogens Jensen.
Резолюція підкреслює, що війна в Україні викликала серйозні занепокоєння у сфері медіа: журналісти, які висвітлюють найбільший конфлікт у Європі з часів Другої світової, ставлять під загрозу свою власну безпеку.
Євгенія Кравчук зазначила, що асамблея закликала держави-члени Ради Європи надавати підтримку українським медіа і допомогу журналістам з України.
Важливо — у пояснювальному меморандумі до документа відзначено успішну роботу Суспільного мовлення, яке є прикладом для інших суспільних мовників з країн-членів Ради Європи.
Окрім того, у повідомленні відзначили й український проєкт “The Reckoning Project: Ukraine Testifies”, спрямований на навчання високоефективних журналістів і дослідників збору юридично прийнятних свідчень, щоб голоси жертв могли бути почутими в судах.
Сесія ПАРЄ у Страсбурзі
23 січня, у Страсбурзі розпочала свою роботу сесія Парламентської асамблеї ради Європи (ПАРЄ), у якій бере участь українська парламентська делегація.
Одним із пріоритетних питань сесії було проведення невідкладних дебатів щодо становища українських дітей за онлайн-участю першої леді України Олени Зеленської, а також дискусія про глобалізацію під час криз і війн та роль ОЕСР в умовах агресії РФ проти України.
25 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію “Ситуація щодо дітей України”, яка закликає країни-члени визнати депортацію українських дітей рф – геноцидом українського народу. Результат є важливим кроком до покарання та притягнення до відповідальності Росії за її злочини проти України.