Як пише The Hill, цей документ не містить фінансування на захист кордону США.

Водночас пакет, в якому допомогу Україні та Ізраїлю об’єднано із захистом американського кордону, все ж винесуть на розгляд Сенату. Таким чином Шумер хоче надати демократам шанс проголосувати за нього і заявити в ході передвиборчої кампанії, що вони намагалися розв’язати проблему кризи на кордоні.

Але найімовірніше ініціативу в Сенаті не підтримають, оскільки республіканці заблокують її. Після цього Шумер планує розпочати «план Б».

Неназваний представник демократів у Сенаті розповів виданню, що Шумер планує вилучити пункт про безпеку кордонів з пакета з нацбезпеки, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, та винести таку ініціативу на голосування.

Сенатори очікують, що законопроєкт у такому вигляді вже буде ухвалено, пише The Hill.

Протистояння між демократами й республіканцями у США: чи зможуть вони об’єднатися, щоб ухвалити допомогу Україні?

Наприкінці 2023 року президент США Джо Байден запросив у Конгресу США понад 100 мільярдів доларів на потреби нацбезпеки. Зокрема, у цьому пакеті були передбачені й кошти для України, а саме — 60 млрд доларів.

Однак, республіканці відмовилися підтримувати ініціативу, оскільки вони хотіли, щоб у пакеті були передбачені жорсткіші заходи щодо захисту американського кордону. Після цього представники Демократичної та Республіканської партії розпочали переговори, щоб знайти компроміс. Але це зробити так і не вдалося.

Водночас вчора президент США Джо Байден закликав Конгрес якнайшвидше підтримати законопроєкт про підтримку України та відправити його йому на підпис. Американський лідер заявив, що без нової допомоги для України у Києва стає менше зброї для захисту від російського вторгнення.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен також висловила думку, що бездіяльність принесе перемогу російському диктатору Володимиру Путіну і матиме немислимі наслідки для США та їхніх союзників.

Водночас заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд вважає, що американський Конгрес проголосує за додаткову допомогу Україні з огляду на її роль для «виживання й процвітання» країни.

Однак, вона не змогла відповісти на питання чи має її країна план «Б», на випадок якщо пакет допомоги все ж не схвалять.