Про це розповів адвокат та голова Державної пенітенціарної служби України у 2014 році Сергій Старенький в етері КИЇВ24. 

Якщо говорити про кількісний склад засуджених, які зараз відбувають покарання, дві третини із них – це особи, які раніше вже відбували покарання, тобто неодноразово. Більша частина – це особи, які засуджені або за злочини щодо наркотичного обігу незаконного, або інші пов’язані злочини, але скоєні в стані наркотичного та алкогольного сп’яніння.

На думку адвоката, від таких осіб не буде користі на фронті. Водночас вони можуть працювати на підприємствах із виготовлення певних приладів для оборонних цілей. 

Я б пропонував міністру юстиції зосередитись на тому, щоб оцих всіх людей, які відбувають покарання, завантажити роботою для оборонних цілей, для виготовлення якихось приладів для оборонних цілей, зробити державне замовлення. Ці всі 50 тисяч людей, які відбувають покарання. Вони можуть бути корисні державі й фронту в іншій іпостасі, тобто, робити нормальну роботу та продукцію, якої не вистачає на фронті.

Нагадаємо, що новий законопроєкт про мобілізацію передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.