Про це заявив народний депутат та секретар комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Косекенко в ефірі КИЇВ24.
Візьмемо, наприклад, дрони – факт, що з дронами краще вправляються 19-річні… 18-річні… до 25-27-річні. Хто постарше – уже це трошки інше покоління, вони не такі діджитал, як вони. Це факт. А в нас якраз ця “прослойка” з 18 по 27 зараз не призивається. Це зараз я кажу не про те, що ми маємо їх в буси закидувати й знижувати до 18 призовний вік, а якраз повертаючись до того законопроєкту, який я подав – мотивувати хлопців. Бо наводжу приклади, підрозділ, з яким я працюю, хлопці по два роки вже на війні. Багато хто через те, що отримує хороші зарплати, купують машини якісь, мають якісь кошти. А ті молоді, які десь там в селі поруч живуть, вже телефонують і кажуть “ми теж хочемо, ми теж хочемо і воювати, і країну захищати, і бути забезпеченими.
Він наголосив на тому, що для захисників мають бути також відповідні умови, щоб вони “йшли не в одну сторону”. Фінансова та мотиваційна складова також мають працювати. На думку Костенка молодь треба залучати різними способами, бо Україна програватиме, якщо вестиме асиметричну війну, залучаючи лише старше покоління.
Тому ми маємо просити молоде покоління робити все, щоб вони приходили, бо ми не можемо цю “прослойку” залишити, нам ще країну потім будувати, а будувати повинні ті хто її захищає