Про це повідомила Нацполіція.

Зокрема Голова Нацполіції України Іван Вигівський під час зустрічі в Берліні з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом сказав:

Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцеперебування в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі.

Він також зазначив, що Київ розраховує на допомогу партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн, а військово-політичного керівництва – у Міжнародному кримінальному суді та спеціальних трибуналах.

Іван Вигівський наголосив:

Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу.

На зустрічі сторони також обговорили підтримку з боку європейських партнерів у питанні внесення до Шенгенської інформаційної системи (SIS) відомостей щодо російських воєнних злочинців.

Викрадення дітей: що відомо про воєнний злочин кремлівського режиму

Нагадаємо, за офіційними відомостями Національного інформаційного бюро з початку повномасштабного вторгнення російські агенти примусово вивезли 19 546 українських дітей. Переміщення відбувалося як всередині окупованих територій, так і до Росії, Білорусі та навіть до Південної Осетії.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт глави Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової у зв’язку із підозрами у незаконній депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до Росії.