Про це Володимир Зеленський повідомив у Twitter (X).
За словами очільника держави, вони обговорили зміст наступного пакету військової допомоги США. Байден запевнив його, що підпише законопроєкт одразу після його схвалення Сенатом.
Президент запевнив мене, що пакет швидко затвердять, і що він буде потужним, посилюючи нашу протиповітряну оборону, а також далекобійні та артилерійські можливості
Український лідер висловив вдячність президенту США за непохитну підтримку України та “справжнє глобальне лідерство”, а також відзначив двопартійну підтримку законопроєкту й особистий внесок спікера Майка Джонсона та лідера меншості у Палаті представників Хакіма Джеффріса в його ухваленні.
Інше рішення Палати представників про дозвіл на конфіскацію заморожених російських активів також є потужним сигналом для всіх наших партнерів.
Глава держави також поінформував президента США про повітряний терор РФ з використанням тисяч ракет, безпілотників і бомб, зокрема розповівши про нещодавній удар по харківській телевежі за кілька хвилин до їхньої розмови.
Росія чітко сигналізує про свій намір зробити місто непридатним для життя
Крім того, повідомив Зеленський, вони обговорили їхню роботу над двосторонньою угодою про безпеку та підготовку до майбутнього Саміту миру в Швейцарії.
Нагадаємо, Палата представників США також схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Тепер це питання має розглянути американський Сенат у вівторок, 23 квітня, а потім підписати президент США Джо Байден.
Детально про новий ухвалений пакет допомоги Україні читайте в матеріалі КИЇВ24.
Епопея з затримкою допомоги від США: чому у США не ухвалювали законопроєкт
Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.
Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його не виносили на розгляд.
Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.
Згодом Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній – стосується пріоритетів національної безпеки.