Про це повідомляє BBC.
Директор з метеорологічних досліджень Афінської обсерваторії Костас Лагувардос зазначає, що в кількох регіонах оголошено про зростання ризиків для дихання. Також з’явилися попередження про погіршення видимості.
Це один із найсерйозніших епізодів концентрації пилу та піску із Сахари з 21-22 березня 2018 року, коли хмари накрили, зокрема, острів Крит.
Місцеві посадовці закликали осіб, які мають респіраторні захворювання, обмежити час перебування на відкритому повітрі, носити захисні маски й уникати фізичних вправ, поки хмари пилу не розвіються.
За прогнозами метеорологів, протягом середи, 24 квітня, хмара пилу над Грецією поступово зменшуватиметься, оскільки вітер відноситиме його далі на схід.
🚨— IN ATHENS, GREECE a red-orange mist has swept over the city.
• The source of the colored mist is that sand that has blown across the Mediterranean Sea from Africa, which is turning the sky over the Greek capital a bright red-orange color
Maybe we can do this for Trump’s… pic.twitter.com/5RAhH2aGOO
— Diligent Denizen (@DiligentDenizen) April 23, 2024
Подібні хмари пустельного пилу вже накривали Грецію наприкінці березня і на початку квітня, вони також накрили частину Швейцарії й південну Францію.
Нагадаємо, що на початку квітня хвиля тепла із Середземномор’я принесла з собою також пилову хмару, яка накрила захід Європи та дійшла до України.
Протягом декількох днів небо над Україною через пил було тьмяним. В нашій країні кілька днів фіксували високий рівень забруднення атмосферного повітря та оголошували перший рівень небезпеки (жовтий).
Українцям рекомендували зачиняти вікна й зменшити час перебування на вулиці, адже пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, людей похилого віку та дітей.