Про це він сказав у зверненні  до учасників засідання “Рамштайн”, яке транслювали на Twitter (X) Пентагону.

Зеленський зазначив, що подальший розвиток подій на фронті залежить від того, наскільки швидко діятимуть Україна і союзники та чи будуть виконуватися домовленості.

Хоча за ті пів року, поки ми чекали на рішення про американську допомогу, російська армія зуміла перехопити ініціативу на полі бою, ми все ще можемо не тільки стабілізувати фронт, але й просуватися, досягаючи цілей України у війні

Першим пріоритетом він назвав далекобійну зброю, щоби “жоден куток окупованої території не був безпечним місцем для окупанта”. Зеленський подякував союзникам за вже ухвалені рішення про ракети, які “вже працюють на фронті” – Storm Shadow, SCALP і ATACMS.

Другим пріоритетом президент назвав ППО.

Цього року російські літаки застосували проти України вже понад 9000 керованих авіабомб. Нам потрібні спроможності, щоб збивати їхні бойові літаки, щоб вони не наближалися до наших позицій і кордону. Це можливо. Так само, як можливо захистити українські міста від російських ракет. Нам терміново потрібні системи Patriot і ракети до них”, – наголосив Зеленський, додавши, що Україна потребує щонайменш семи таких систем. У вас є ці системи, і вони справді можуть змінити ситуацію на краще. Як і прискорення надання F-16″

Третім пріоритетом Зеленський назвав артилерію і снаряди, наголосивши, що зараз дисбаланс українських і російських сил в артилерії складає 1:10, і така ситуація заохочує Росію думати про контрнаступ.

Четвертим пріоритетом він назвав виробництво зброї, як у країнах-партнерах, так і у спільних проєктах.

Зараз в Україні ми маємо потенціал для виробництва, зокрема, дронів, який суттєво перевищує наші фінансові спроможності. Така ж ситуація з системами радіоелектронної боротьби… Потрібно заповнити наші оборонні потужності реальними замовленнями

Головне про “Рамштайн-21”

Контактна група з оборонної підтримки України зібралася 26 квітня в онлайн режимі. Це – 21-ша за рахунком зустріч з моменту заснування формату рівно два роки тому, адже перше консультаційне засідання відбулося на американській авіаційній базі в Німеччині саме 26 квітня 2022.

“Рамштайн-21” відкрили міністр оборони США Ллойд Остін разом із головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном. На переговорах присутні вищі військові посадовці з країн, які є союзниками України у відсічі повномасштабної агресії Росії.

Також міністр оборони США Ллойд Остін оголосив, що Сполучені Штати Америки виділяють ще один пакет оборонної допомоги Україні на 1 мільярд доларів. До нього увійдуть ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.