Про це пише видання Politico.

Зазначається, що для російських споживачів ціни на дизельне пальне зросли на 10%. Водночас вартість бензину досягла шестимісячного максимуму. Він здорожчав на 20% з початку 2024 року. Крім того, Росія скоротила експорт палива до майже історичного мінімуму. Наприклад, минулого тижня він складав 712 000 тонн дизельного пального та газойлю у порівнянні з 844 тисячами тонн за той самий тиждень 2023 року.

Журналісти розповіли, що атаки безпілотників на російські НПЗ завдають як політичних, так і воєнних ударів Росії. Адже дешеве пальне є важливим не тільки для військово-промислового комплексу Росії, але і для іміджу російського президента Володимира Путіна. Тож тепер військово-політичному керівництву Росії доведеться обирати: фінансувати війну Росії проти України чи вкласти у пальне для військових і цивільних.

За словами колишнього офіцера британської військової розвідки Філіпа Інгрема, удари українських безпілотників по російських НПЗ ефективно руйнують нафтову інфраструктуру Росії.

«Це як комар – коли ви не можете його знайти, не можете його вбити, а він повертається щоночі, ви будете виснажені», – сказав він, – «Це дуже гарний спосіб зняти напругу з лінії фронту».

Нагадаємо, у ніч проти 27 квітня десятки безпілотників атакували об’єкти на території Росії, зокрема два нафтопереробні заводи, бітумний завод та військовий аеродром. Міноборони Росії розповіло про збиття 66 дронів.

Раніше повідомляли, що Росії вдалося швидко відремонтувати деякі з ключових нафтопереробних заводів, які зазнали ударів українських безпілотників. Кількість потужностей, що простоювали, знизилася з 14% до близько 10%.