Про це в ефірі КИЇВ24 сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.
Людина може подати про себе інформацію через ЦНАП. Це теж факт. Між іншим, ЦНАПами можна надавати про себе інформацію в центрі комплектування. В ЦНАПах немає шалених черг. Про це теж неодноразово озвучувалось. Він приймає і розсилає відповідно до структур, до відомств.
Він розповів, що ці ЦНАПи мають стати посередниками між громадянами та державними установами, щоб люди могли прийти у конкретний орган. Вони, як правило, знаходяться в районних адміністраціях або місцевих районних радах. А у територіальних громадах можна прийти до старост або старостинств, щоб також оновити там дані.
Нагадаємо, що електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. В електронному кабінеті військовозобов’язані будуть повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.
16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.