Про це розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі КИЇВ24.
Зазначено, що можна проходити для військовозобов’язаних лише за направленням ТЦК й вони мають спрямувати тих, хто є військовозобов’язаними, а безпосередньо військовослужбовці можуть проходити… там є декілька категорій… або ж тих, хто може скерувати їх до цих ВЛК. Якщо буде попередній висновок, наприклад, на руках, щодо якоїсь інвалідності або захворювання з цивільної лікарні, які встановлювали той діагноз, то цього не зазначено.
Він додав, що у такому випадку виникатимуть питання щодо визнання цього діагнозу й попередніх медичних висновків. Адже, за його словами, такий діагноз взагалі могли поставити не в Україні, а за кордоном, коли проходив лікування або інші медичні заходи в іншій країні. Нині йдеться про єдиний висновок щодо стану здоров’я від ВЛК як військовозобов’язаних, так і військовослужбовців за новим законом.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набуде чинності з 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
В Україні 4 травня скасовано статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби.
Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
Також у Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що територіальні центри комплектування (ТЦК) працюють 24/7.