Такі дані наводить The New York Times (NYT) у своєму дослідженні, яке базується на знімках зі супутника станом на грудень 2023 року.
Видання порівнює деякі частини України з Дрезденом та Лондоном після Другої світової війни. Для оцінки руйнувань редакція NYT запросила вчених, спільно з якими журналісти провели аналіз супутникових знімків будівель на території нашої країни, які отримали пошкодження чи були повністю зруйновані з 24 лютого 2022 року.
Це перша всебічна картина того, де велася війна в Україні, і сукупності руйнувань. Використовуючи детальний аналіз супутникових даних, отриманих за роки, ми створили записи про кожне місто, кожну вулицю, кожну будівлю, яка була зруйнована з повітря. Масштаби складно осягнути. В Україні зруйновано більше будівель, ніж якби Манхеттен був стертий з лиця землі чотири рази. Частини України, розташовані за сотні миль одна від одної, виглядають як Дрезден чи Лондон після Другої світової війни, чи Газа після пів року бомбардувань, – зазначено у публікації.
Переважна більшість руйнувань фіксується у містах, які є ближчими до лінії фронту. Найбільшої шкоди завдали Мар’їнці, Рубіжному, Бахмуту, Ірпеню, Запоріжжю, Херсону, Оріхову, Новій Каховці та іншим містам. Також від бомб, ракет та БПЛА постраждали й великі міста України – Київ, Дніпро, Одеса та Чернігів. Активно росіяни знищували й об’єкти цивільної інфраструктури: лікарні, школи, церкви, руйнувати які заборонено Женевською конвенцією. Вчені разом з журналістами нарахували щонайменше 106 знищених лікарень та клінік, з них 18 у Маріуполі (це 20% від загального числа), 109 релігійних об’єктів та 708 навчальних закладів – шкіл, коледжів та університетів.
Найстрашніше те, що опубліковані виданням цифри є мінімальними, адже це лише ті руйнування, які побачив супутник. Масштаб шкоди значно більший і продовжує зростати з кожним днем бойових дій та обстрілів з боку держави-терористки.
Одним з яскравих прикладів є Вовчанськ: місто вже кілька днів знаходиться під безперервним вогнем ворога, росіяни намагаються йти на штурм та не рахуються з втратами за населений пункт. Про це читайте у звіті головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який нещодавно повернувся зі східного фронту.