Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.
Без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх партнерів як з державного, так і з приватного секторів. Вже були проведені консультації з інвесторами на постійній основі, також Мінфін доклав чимало зусиль, щоб провести переговори з радниками та членами Комітету власних єврооблігацій на засадах взаємної довіри.
«Ми врахували відгуки інвесторів і ринку та підготували конструктивну й інноваційну пропозицію, яка, на наш погляд, є прийнятною для всіх сторін. Нашу пропозицію підтримують МВФ та офіційні кредитори. Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але оскільки ми наближаємося до дати закінчення відстрочки платежів за єврооблігаціями, нам необхідно спонукати власників наших єврооблігацій до продовження конструктивних переговорів. Їхні пропозиції мають відображати більш значне зменшення боргу відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні”, — йдеться в повідомленні Мінфіну.
Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна продовжить продуктивні переговори з інвесторами задля врегулювання всіх наявних розбіжностей.
«Ми впевнені, що угоду про реструктуризацію може бути досягнуто в найближчі тижні до закінчення чинної відстрочки платежів», — зазначив міністр.
Україна може опинитися на межі дефолту
Оскільки Україна не змогла досягти угоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу, це дало підстави говорити, що країна може опинитися на межі дефолту. Про це йдеться в матеріалі Reuters, зокрема про реструктуризацію боргу на суму близько 20 мільярдів доларів. Угода з утримувачами міжнародних облігацій, що давала змогу Україні призупинити виплати після вторгнення Росії в країну у 2022 році, спливає в серпні.
«Однак пропозиція уряду і зустрічна пропозиція власників облігацій показали, наскільки далекі одна від одної сторони й з якою важкою боротьбою доведеться зіткнутися Україні, щоб домогтися реструктуризації боргу найближчими тижнями», — повідомляється в матеріалі.
Власники облігацій заявили, що пропозиція уряду вимагала списання, яке «значно перевищувало» 20%, що їх очікували ринки.
Раніше ми розповідали про те, що ціни на українські єврооблігації, що обертаються на західних ринках, майже не відреагували на історичне рішення про використання на користь України 50 млрд доларів від заморожених російських активів.