Таке припущення висловили в Інституті вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Своєчасна та належна безпекова допомога Заходу продовжує залишатися вирішальним фактором, що визначає, коли та в якому масштабі українські сили зможуть кинути виклик ініціативі на полі бою та проводити важливі з оперативного погляду контрнаступальні операції в майбутньому.

Аналітики зазначають, що “Україна не має часу та гнучкості чекати на безпекову допомогу Заходу для оснащення нових підрозділів”.

Здатність України проводити значущі в оперативному відношенні контрнаступальні операції у обраний нею час має вирішальне значення, щоб уникнути затягування війни.

Російські війська, ймовірно, зараз намагаються використати ініціативу на полі бою, щоб спробувати змусити Україну залучити живу силу та техніку до поточних оборонних операцій і не дати Україні накопичити вирішальний особовий склад і ресурси, необхідні для перехоплення ініціативи.

Нестача озброєння в ЗСУ

В Інституті вивчення війни посилаються на інтерв’ю президента України Володимира Зеленського для Bloomberg, опублікованому 3 липня, де він заявив, що українські сили перебувають у кращому положенні щодо живої сили, ніж кілька місяців тому.

Зеленський зазначив, що здатність України проводити майбутню контрнаступальну операцію залежить від оснащення бригад важкою технікою, наприклад як бойові механізовані машини, бронетранспортери, танки та важка артилерія.

На думку аналітиків, йдеться про щонайменше 10 запланованих нових українських бригад.

Президент України заявив, що військова техніка надто довго прибуває на фронт, однак повторив свої коментарі про те, як повільне надходження американської безпекової допомоги ускладнює зусилля України з оснащення резервних бригад достатньою мірою, щоб залучити їх до оборонних операцій.

Поточні звіти також свідчать про те, що Україна не зможе повністю оснастити всі бригади без прибуття додаткової допомоги з Заходу.