Про це він сказав в інтерв’ю Reuters.
Україна готова надати необхідні докази, які були зібрані на місці влучання. На думку генпрокурора, якщо МКС візьметься за розслідування, це може допомогти встановити закономірність нападів та підтвердить злочини проти людяності з боку Росії.
Заради міжнародного правосуддя такі справи, як навмисний напад на найбільшу дитячу лікарню в Києві, варто передати на розгляд МКС.
Прокурори МКС відвідували місце удару по “Охматдиту”, але публічно не коментували, які звинувачення розслідуються. Водночас там попередили, що кожен, кого вважатимуть відповідальними за напад на цивільні об’єкти, може бути притягнутим до відповідальності. За словами Костіна, рішення про притягнення до відповідальності залишається за прокурором МКС, однак Україна готова надати суду будь-які речові докази або деталі власного розслідування.
Попри те, що українські прокурори розслідують російський обстріл України 8 липня, вони не можуть висунути звинувачення у злочинах проти людяності, оскільки вони не є частиною кримінального кодексу України, каже генпрокурор.
Удар по “Охматдиту”: що варто пам’ятати
Зранку, 8 липня, війська РФ здійснили масовий ракетний обстріл України та Києва. Сили ППО України збили 30 з 38 ракет окупантів. Зокрема, росіяни поцілили у дитячу лікарню “Охматдит”, де перебували 627 дітей. Внаслідок удару зруйнований токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз. Загинули двоє людей, понад 50 поранені. Окрім того, за кілька днів після атаки у реанімації іншої лікарні помер хлопчик у критичному стані, а 12 липня стало відомо про смерть ще одного маленького пацієнта.
Держава пообіцяла відбудувати лікарю – уряд спрямував 400 млн гривень на відновлювальні роботи, а українці за кілька днів зібрали майже мільярд гривень.
Росіяни заявили, що удар було здійснено антиракетою (тобто, засобом ППО) – нібито, це Україна обстріляла власну дитячу лікарню. Однак міжнародні розслідувачі довели, що по закладу запустили ракету Х-101. Те ж саме підтвердили й в СБУ.