Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Документ підтримали 495 депутатів, ще 137 — були проти, а 47 — утрималися.

Парламент наголосив, що засуджує ракетний удар Росії по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві та нещодавній візит угорського прем’єра до рф, який не представляв ЄС і є «грубим порушенням договорів та спільної зовнішньої політики» блоку. У резолюції йдеться, що Угорщина має відповісти за ці дії.

“Враховуючи, що після так званої миротворчої місії угорського прем’єр-міністра негайно сталася атака на дитячу лікарню, резолюція також говорить, що це свідчить про “неактуальність” нібито мирних зусиль Орбана”, — вважають депутати.

Загалом резолюція викладає першу офіційну позицію новообраного Європарламенту щодо війни проти України. Євродепутати підтвердили, що ЄС має підтримувати Україну стільки, скільки потрібно до перемоги.

“Мирне турне” Орбана

Свій “вояж” Віктор Орбан розпочав 2 липня, одразу після початку головування Угорщини в Раді ЄС. Він здійснив перший візит до Києва та зустрівся із Зеленським. Зокрема прем’єр-міністр запропонував Зеленському припинити вогонь перед початком мирних переговорів з Росією.

Після чого вирушив до Москви, де провів зустрічі з Володимиром Путіним. Свою поїздку до Росії Орбан назвав “миротворчою”.

Пізніше Орбан попрямував до Азербайджану, де виступив на неформальному саміті Організації тюркських держав, і до Китаю, де зустрівся з Сі Цзіньпіном, а також оголосив про інші візити. 

За підсумками візиту в Україну і Росію Орбан написав голові Євроради Шарлю Мішелю і главам країн-членів Європейського Союзу непублічний лист. У листі йдеться, що президент РФ був здивований тим, що президент України відкинув тимчасове припинення вогню.

Володимир Зеленський заявив, що між Україною та РФ не може бути жодного посередництва, крім консолідованих зусиль сильних держав світу, які здатні змусити главу Кремля Володимира Путіна припинити війну. Водночас Путін відмовляється від прямих переговорів та схиляється до варіанту “стамбульського миру”.

У ЄС почали говорити про те, щоб покарати Угорщину та уряд Віктора Орбана за його міжнародну активність і фейкове “посередництво” щодо припинення війни в Україні − зокрема кажуть про можливість дострокового закінчення головування Угорщини в Раді ЄС. Зокрема, міністри закордонних справ країн ЄС можуть проігнорувати саміт глав МЗС, який пройде в Угорщині, щоб продемонструвати невдоволення неузгодженою зовнішньополітичною діяльністю Віктора Орбана.