Про це повідомило Міністерство оборони України.
За словами очільника відомства Рустема Умєрова, вперше в історії України військова система пройшла сертифікацію за стандартами, які використовуються в країнах НАТО.
“До цього подібні системи перевірялися за стандартами 20-річної давності, які втратили свою актуальність”, – додав Умєров.
Діагностика кібербезпеки системи тривала півтора місяця. Було проаналізовано 162 заходи захисту інформації, що використовуються в системі DELTA та відповідність її до стандартів кіберзахисту.
“Це досягнення Центру інновацій Міноборони стало можливим завдяки співпраці з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Службою безпеки України, ГО «Офіс ефективного регулювання» (BRDO) та БО “100% життя”, – додали у міністерстві.
Наступним кроком стане введення DELTA в експлуатацію Силами оборони. Система має отримати широке розповсюдження у бойових підрозділах для забезпечення технологічної переваги над ворогом.
Система DELTA: що варто знати
За інформацією Міноборони, DELTA – це бойова система, що дозволяє планувати операції та бачити поле бою в режимі реального часу, обмінюватися інформацією в межах підрозділу, бригади, угруповання, а за потреби — і з союзниками. Систему почали використовувати 2018 року, під час війни на сході України.
12 березня 2022 року до системи під’єднали чат-бот “єВорог”, розроблений Міністерством цифрової трансформації, через який українці могли надсилати фото та відео перебування російських військ і техніки. Після обробки інформація потрапляє в систему. За дев’ять місяців роботи чат-бота ним скористалися 433 тисячі українців, а також чат-бот STOP Russian War.
Щомісяця у систему додають понад 600 тисяч об’єктів про місце розташування ворога, водночас військові переглядають понад 4 млн ворожих об’єктів.