Про це в етері КИЇВ24 розповів експерт з питань авіації, заступник директора української компанії виробників РЕБ Анатолій Храпчинський.

Насправді у тих літаків, які вчора показували, там було знято деяке обладнання, що не дозволяє повністю оцінити характеристики цього літака. Додатково були поставлені деякі цікаві речі (які навмисно змушують ворога сумніватись — ред.).

Анатолій Храпчинський наголошує, що певна засекреченість важлива для того, аби росіяни не могли підготуватись до атаки.

Це дуже правильно зроблено, щоб наші сусіди не до кінця зрозуміли, що саме може цей літак, і не були готові до його певних можливостей.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський підтвердив 4 серпня прибуття літаків F-16 в Україну. Появу в Україні F-16 Зеленський назвав “новим етапом” у розвитку українських Повітряних сил. Він підтвердив, що Сили оборони вже почали використовувати західні літаки на фронті.

У ISW вважають, що Україні знадобиться значна кількість літаків F-16, щоб розгорнути їх у масштабах, необхідних для успішної інтеграції винищувачів у ширшу систему протиповітряної оборони. Зокрема, аналітики наголошують, що Силам оборони необхідно спрямовувати зусилля на ураження ворожої ППО в російському тилу і на окупованих українських територіях за допомогою західної далекобійної зброї.

Раніше західні ЗМІ писали про те, що Україна отримала перші 10 винищувачів F-16 в останній день липня, але має отримати ще 79 літаків від партнерів. Зокрема 20 з них мають надійти до України до кінця 2024 року. Всі інші будуть поступати до України партіями протягом 2025 року.