Про це пише Politico з посиланням на американських чиновників.

У публікації йдеться, що останніми днями адміністрація президента США Джо Байдена працювала через дипломатичні канали та залучала своїх близькосхідних союзників, щоб переконати Тегеран переглянути рішення про військову атаку на Ізраїль.

Вони попередили Іран, що масований удар лише розпалить напруженість і може призвести до прямої конфронтації між двома країнами.

Адміністрація Байдена також закликала Іран переглянути свою реакцію на атаку, в результаті якої загинув лідер ХАМАСу Ісмаїл Ганія, оскільки його смерть, схоже, стала наслідком вибуху дистанційно керованої бомби, яка була встановлена в його тегеранському гостьовому будинку в ході таємної операції, а не в рамках більш масштабної атаки.

Тепер Тегеран дедалі більше поділяє думку Вашингтона, хоча спочатку відкидав її, кажуть офіційні особи. Однак, як зазначає телеканал Al Arabiya, Тегеран не відмовився від своїх планів помсти зовсім.

Водночас видання Moscow Times пише, що Іран відклав удар по Ізраїлю саме після візиту до Тегерану секретаря Радбезу РФ Сергія Шойгу. Видання вважає, що спільні зусилля Росії та США з умиротворення країни не пройшли даремно.

Конфлікт на Близькому Сході

Міністр оборони США Ллойд Остін наказав збільшити військову присутність у регіоні, оскільки офіційні особи стурбовані ескалацією на Близькому Сході після вбивства минулого тижня лідера “Хезболли” Фуада Шукра в Лівані 30 липня та вищого політичного лідера ХАМАСу Ісмаїла Ганії 31 липня, ймовірно, під час ізраїльських ударів.

За повідомленнями ЗМІ, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США докладають зусиль, щоб розірвати цикл ескалації, намагаючись максимально обмежити атаки Ірану і “Хезболли”, а потім — стримати відповідь Ізраїлю.

У зв’язку з погіршенням безпекової ситуації на Близькому Сході українцям радять утриматися від поїздок до Ізраїлю та Лівану — про це повідомили в МЗС України.