Про це розповів головний редактор видання “Україна по-арабськи” Мохаммад Фараджаллах.
За його словами, коли російський генерал Суровікін почав “провалювати” ситуацію на південному сході України, було багато втрат серед кадирівців. Тоді Путін намагався закривати цю дірку вагнерівцями. А згодом військкомати намагалися забрати чоловіків з Дагестану та Чечні, проте люди чинили спротив.
Кадиров передбачив, що може втратити владу. І тоді з Путіним домовився: “Ми своє зробили, шукайте поповнення в інших федераціях”. На цьому їх лишили. Пам’ятаємо, як після Бахмута вони взагалі не з’являлися.
“Проте зараз війна перекинулась на територію Росії та, як виявилося, Кадиров знову має служити хазяїну.”, — зазначає Мохаммад.
На його думку, у нинішніх обставинах Кадиров не може сказати Путіну “ні”, проте водночас втрачає контроль над кадирівцями, яким він пообіцяв більше не вступати у війну.
“Прорив” російського кордону на Курщині
Майже тиждень тому, 6 серпня, росіяни заявили про прорив кордону з боку України у Курській області. Вже сьому добу у прикордонних районах Курської області точаться бойові дії. Пропагандисти скаржаться на просування углиб російського регіону.
Згідно з даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), наступ Збройних сил України у Курській області РФ дозволив Силам оборони тимчасово перехопити ініціативу на одній ділянці фронту, продовжуючи протистояння на всій території воєнних дій.
Кадри з геолокацією, опубліковані 11 серпня, свідчать про те, що ЗСУ нещодавно діяли на південний схід від Коренево та, ймовірно, просунулись на 30 км вглиб російської території.
Події в Курській області РФ називають найбільшим нападом на російську територію відтоді, як Москва почала неспровоковане повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.