Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Сьогодні розпочали засипати котлован ґрунтом. Перед цим навколо оновленої ділянки тунелю котлован залили спеціальною цементною сумішшю та майже демонтували три рівні його кріплень. Невдовзі виконають роботи з доброустрою території на місці будмайданчика.

За словами Кличка, відновлювальні роботи тривають цілодобово.

Зазначимо, що напередодні фахівці завершили роботи з будівництва нової ділянки тунелю довжиною 27 метрів. Також посилили ділянки, що прилягають до неї з обох сторін (загальною довжиною понад 50 метрів).

Наразі завершують роботи з укладання нового рейкового полотна, повідомляє мер.

В тунелі відновлюють усі необхідні кабельні мережі та монтують контактну рейку, через яку подається напруга.

Кличко уточнив, що перед повноцінним відновленням руху, здійснять пробні пуски поїздів, а також ретельну перевірку всіх систем безпеки руху. Мер Києва обіцяє запустити станції вже до початку осені.

Ситуація на “синій” гілці метро

8 грудня рух потягів метро на ділянці між станціями “Теремки” — “Деміївська” у Києві було зупинено з міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелівЯк повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, під час будівництва тунелю у 2008-2010 роках втопився тунелепрохідний щит. Після цього пошкоджену ділянку закрили на ремонт, роботи тривають і досі, але мають завершитись до осені 2024 року. З 13 грудня ділянкою курсує човниковий транспорт, а також влаштовані автобусні перевезення за маршрутом метро.

Під час розслідування, окрім ситуації з неправильним будівництвом, прокуратура звинуватила співробітників метрополітену у нібито халатності, яка довела тунелі до стану підтоплення. 25 липня суд обрав запобіжний захід для в. о. начальника КП “Київський метрополітен”. Посадовець буде знаходитись під цілодобовим домашнім арештом. Проте, КМДА оскаржує рішення суду. 

Мер Києва Віталій Кличко також зауважив, що “прокуратура маніпулює в заявах про руйнування синьої гілки метро”.