Про це у статті для The Hill написав колишній кореспондент Reuters News у Росії Альфред Купер.

Українська операція в Курській області Росії змінила динаміку війни й ще більше показала слабкість Кремля. Тепер президент РФ Володимир Путін здається приголомшеним. Як зазначає автор, з вуст Путіна більше не звучать ядерні погрози та “просторікування” про протистояння із Заходом.

“Трансформація персонажа може відображати накопичені психологічні ефекти програшу в довгій і безглуздій війні”, — написав Купер.

Експерт зазначив, що Кремль перебуває під тиском. Так, ключова процентна ставка Центрального банку РФ уже становить 18% і продовжує зростати. При цьому зростає рівень інфляції. Частково полегшити потрясіння допоможуть зростання ВВП, спричинені війною, та великі інфраструктурні проєкти. Однак вони не змінюють ефект від санкцій і скорочення резервів Центрального банку.

Крім того, як ідеться в матеріалі, рівень насильницького інакомислення в Росії зростатиме з огляду на непропорційно велику низку представників неслов’янських меншин, які гинуть унаслідок “м’ясних штурмів” в Україні. Кремль уже змушений ставитися до військових з побоюванням. Особливо після заколоту глави ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.

Експерт вважає, що РФ потребує більшої кількості військ, якщо хоче повернути контроль над частиною Курської області. Однак для цього буде потрібно провести нову мобілізацію або відправити в бій солдатів строкової служби. Для керівництва Кремля очевидно, що почався час смути.

Раніше ми повідомляли про те, що Путін, імовірно, спробує повернути території Курської області. Для цього він віддасть наказ генералам про контрнаступ на цьому напрямку. Однак для російської армії, як зазначають експерти, це скоріше за все, означатиме важкі бої.