Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що ордер був виданий на запит влади Венесуели, яка звинувачує 75-річного Гонсалеса у низці злочинів, включаючи змову, фальсифікацію документів та узурпацію повноважень.

Це стало черговим кроком ескалації репресій проти опозиції протягом місяця після оголошення лояльними до керівної партії представниками виборчкому про переобрання Мадуро на третій президентський термін.

Перед тим Гонсалес тричі не з’явився, щоб відповісти на запитання прокурорів. Крайній раз це було у минулу п’ятницю. В інформагентстві AP звертають увагу, що лідер опозиції загалом не з’являвся на публіці з наступного дня після виборів.

Гонсалес поставив під сумнів дії прокурорів через відсутність належних процесуальних гарантій. Також він звинуватив генпрокурора Тарека Вільяма Сааба, який є давнім соратником Мадуро, в тому, що він “політичний обвинувач”, який “засуджує заздалегідь”.

Крім того, Гонсалес відхилив виклик на допит, стверджуючи, серед іншого, що вони не вказали умови, за яких він мав з’явитися.

Що відомо про вибори у Венесуелі

Нагадаємо, виборча комісія країни після виборів заявила, що Мадуро отримав «дещо більше ніж половина голосів», хоча не опублікувала повних результатів голосування.

Опозиція ж стверджує, що її кандидат Едмундо Гонсалес «здобув підтримку 67% виборців».

Багато західних держав закликали до «повної публікації результатів голосування», тоді як Росія, Китай та деякі інші країни привітали Мадуро з «перемогою».

Антиурядові протести у столиці призвели до того, що адміністрація Мадуро вдалася до дій, які опозиція та правозахисні групи назвали «придушенням інакомислення». Ці дії включали, зокрема, арешти опозиційних діячів і протестувальників, ухвалення закону, що посилює правила діяльності неурядових організацій, а також примусові відставки державних службовців, які нібито «дотримуються опозиційних поглядів».