Про це розповів в ефірі КИЇВ24 капітан першого рангу та керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук.
Імовірність того, що розміщуються тактичні ядерні боєприпаси на Кримському півострові мало імовірна, можуть бути встановлені певні види тактичних на кораблях Чорноморського флоту, це як ракети, так і торпеди з ядерною боєголовкою, але якраз всі носії перебувають в порту Новоросійська та їх треба відстежувати.
Також експерт зауважив, що носіями тактичної ядерної зброї є переважно авіація: Су-24 та Су-34 Чорноморського флоту та Повітряних сил РФ, які можуть нести відповідні боєприпаси з ядерної боєголовки.
Навряд чи зараз підвішуються такі боєприпаси на літаках. Втім повторюсь, відстежувати ситуацію потрібно, тому що загроза тактичного ядерного удару з боку Росії є не тільки з моря, треба дивитися з усіх напрямків.
Павло Лакійчук також зауважив, що Росія не відмовлялась від планів щодо ядерних погроз.
Коли говорять, що китайці чи американці “натиснули” на Путіна і він відмовився від своїх задумів — це “милом по воді писано”. Чим більше в кут заганяють цього щура, тим небезпечніші його рухи. Що стосується ядерних доктрин, якраз це тому свічення.
Чому заговорили про ядерну зброю в Криму
В окупованому Криму побачили пересування військових вантажівок із номерами 12-го Головного управління Міноборони Росії. За повідомленням, такі автомобілі були помічені, зокрема, на дорогах Керчі й Керченського півострова.
Відповідно до переліку цифрових кодів на реєстраційних знаках транспортних засобів ЗС Росії, машини 12-го управління позначаються кодом 39. 12-те Головне управління Міноборони РФ займається зберіганням, експлуатацією й обслуговуванням ядерних боєприпасів.
Роздмухала цей вогонь також заява МЗС Росії — голова відомства Сергій Лавров повідомив, що Росія вирішила внести уточнення в чинну ядерну доктрину.