Про це розповів в ефірі КИЇВ24 директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Потрібно дочекатись офіційної інформації, але можливо, що другий блок Південноукраїнської АЕС наступного тижня може піти у позаплановий ремонт через пошкодження головної помпи, що перекачувала рідину для охолодження реактора.
Омельченко заявив, що така технічна несправність виникла на початку вересня, про неї говорив голова Держатомрегулювання й поки важко сказати, скільки триватиме налагодження циркуляційної помпи.
Мабуть знадобиться переведення у позаплановий ремонт цього блоку Південноукраїнської атомної станції. Тоді це може посилити дефіцит електричної енергії, але, знов-таки, тут ще будуть впливати інші фактори, такі як погодні умови та можливості імпорту електричної енергії.
Що відомо про аварію на Південноукраїнській АЕС
Ситуація навколо аварії все ще неоднозначна. 4 вересня директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що на Південноукраїнській АЕС сталися проблеми. Енергоблок знизив видачу електроенергії на 600 МВт. За його словами, нібито через це Укренерго додало дві додаткові черги відключень світла 4 вересня.
А вже вдень 4 вересня Енергоатом спростував, що на Південноукраїнській АЕС сталася аварія. Однак компанія визнала, що розвантажила енергоблок після того, як виявили зауваження у його роботі. 8 вересня експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський зазначив, що аварії не було, але подія, коли один з енергоблоків втратив чверть потужності, була.
5 вересня голова Держатомрегулювання Олег Коріков підтвердив позаштатну ситуацію на Південноукраїнській АЕС, але назвав це не аварією, а збоєм через підвищену вібрацію помпового агрегата.