Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив політтехнолог Олег Постернак.

Тривалий час РФ думала, що США, Британія та інші країни Заходу не дозволять бити далекобійною зброєю. Я думаю, вони гадали, що буде як з ракетами TAURUS — Німеччина обережно ставиться до цього питання та досі гальмує передачу цих ракет.

Однак, за словами політтехнолога, треба розуміти, що Байден не балотується знову на пост президента США, йому залишилося кілька місяців до завершення каденції. І у нього є всі шанси увійти в історію, як президент, що ухвалює дійсно сильні рішення.

Він обговорює цю ситуацію з Кіром Стармером та, у принципі, на 90% це рішення вважайте, що ухвалене. Я тільки не зовсім розумію, чи буде воно оголошене публічно, чи можливо буде, як з ракетами ATACMS, коли не оголошували, а одразу ж Україна завдала ударів.

Після цих ударів усі дізналися, що США передала ракети Україні, тому не виключено, що у цій ситуації буде такий самий протокол дій.

Що відомо про дозвіл бити вглиб РФ

Президент Володимир Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.

Голова Пентагону зазначав, що далекобійної зброї Україні не дають, адже вона має свою — це, зокрема, ракета-дрон “Паляниця”, яка нещодавно зʼявилася у ЗСУ.

Після візиту до України держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.

Водночас відомо, що США можуть дозволити Україні використовувати британські та французькі ракети для ударів по території Росії.

У матеріалі видання The Times йдеться про те, що президент США Джо Байден може дати зелене світло президенту України Володимиру Зеленському на використання ракет Storm Shadow та їхніх французьких аналогів Scalp для ураження цілей на російській території на тій підставі, що Велика Британія та Франція підтримують такий крок.