Про це пишуть у The Guardian.
Повідомляється, що президент США і прем’єр Британії після своїх перемовин 13 вересня заявили про непохитну підтримку України.
Зокрема Кір Стармер каже, що мав «довгу і продуктивну дискусію» з Байденом щодо України.
Лідери висловили «глибоку стурбованість» через передачу Іраном і Північною Кореєю летальної зброї Росії та підтримку КНР оборонно-промислової бази Російської Федерації.
Видання з посиланням на джерела зазначає, що Вашингтон та Лондон вирішили дозволити Україні використовувати ракети дальнього радіуса дії, однак ще не готові оголосити про це.
Розгортання ракет, додають західні чиновники, має бути частиною ширшого плану, спрямованого на припинення повномасштабної війни, — пишуть журналісти.
Крім того, президент Джо Байден не сприймає версію Володимира Путіна про те, що використання Storm Shadow для ударів по цілях у Росії буде «рівносильним» початку війни НАТО з Москвою.
Що відомо про дозвіл Україні бити вглиб РФ
Президент Зеленський закликав зняти обмеження на удари вглиб РФ для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Голова Пентагону 6 вересня зазначив, що далекобійної зброї українцям не дають, бо вони вже мають своє озброєння.
Президент США Джо Байден вчора, 13 вересня, зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Перед зустріччю повідомлялося, що сторони мають обговорити дозвіл для ЗСУ на удари вглиб Росії.
Держсекретар США Ентоні Блінкен також сказав 12 вересня, що Білому дому потрібно змінити свою думку щодо використання Україною далекобійної зброї, адже умови війни змінилися також.