Подібну інформацію нардепка із фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко опублікувала у соцмережі “Х”.

Це скандал. Ми просимо світ посилити санкції проти РФ. У цей час сама українська влада, схоже, дала дозвіл на транзит російського газу в Європу. Ціна питання — мільярди євро, якими РФ продовжить фінансування війни і вбивств українців.

Зазначається, що “відповідно до пункту 1 статті 7 “Транзит” частини 11 зазначеного Договору, кожна сторона вживає заходів для спрощення транзиту енергетичних матеріалів і продуктів, керуючись принципом свободи транзиту і незалежно від походження, місця призначення або власника енергетичних матеріалів і продуктів.

Також у документі пояснюється, що “транзит”, у розумінні зазначеного Договору, означає, серед іншого, переміщення територією договірної сторони енергетичних матеріалів і продуктів походженням з другої держави й призначених для третьої держави, за умови, що хоча б одна з цих держав є стороною Договору.

У МЗС також зазначають, що українською стороною публічно та в комунікації з Європейською комісією підтверджено, що чинне законодавство не виключає можливості іншим нафтовим трейдерам, до яких не застосовано національні санкції, продовжувати діяльність на території України.

За наявною інформацією, а також попередньою оцінкою Єврокомісії, “Лукойл” не є єдиним постачальником енергетичних матеріалів продуктів російського походження до згаданих держав-членів ЄС.

Україна припинила транзит нафти “Лукойлу”

Росія постачала нафту до Угорщини через південну гілку нафтопроводу “Дружба”, що проходить через Україну. Однак Словаччина та Угорщина припинили отримувати нафту від російського “Лукойлу”. Вони тоді звернулися до Європейської комісії з проханням виступити посередником у консультаціях з Україною. Однак пізніше Угорщина заблокувала зустріч міністрів ЄС у Львові.

Угорщина та Словаччина вважають, що відмовою від транзиту нафти Україна порушила угоду з Євросоюзом, адже таким чином вона загрожує енергетичній безпеці Європи. Проте жодна країна ЄС не підтримала це звернення.

Водночас під час пресконференції прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна не збирається вести перемовини з росіянами про нову угоду або продовження вже наявної угоди транзиту газу і нафти.