Про це пише видання BBC Україна.
Зазначається, що у вересні багато військовослужбовців перетнуть межу у 30 місяців служби. Деякі з них більшість цього часу провели на передовій.
Наприкінці минулого – на початку поточного року, коли обговорювали новий законопроєкт про посилену мобілізацію, в комплекті із ним пропонували провести й демобілізацію ветеранів. Зрештою, закон про посилену мобілізацію ухвалили, а закон про демобілізацію навіть не написали.
Неназваний представник української влади заявив виданню, що наразі ні в Міноборони, ні в Генштабі ЗСУ “немає ніяких навіть проєктів документів” з чіткими строками демобілізації.
У чому причина
Інформоване джерело BBC серед народних депутатів каже, що військове командування пояснює таку ситуацію недостатніми темпами мобілізації новобранців.
Після набуття чинності новим законом про мобілізацію кількість призваних на службу відчутно зросла, але у вересні темпи мобілізації знову пішли на спад, каже неназваний співрозмовник BBC.
У головному управлінні комунікацій Генштабу ЗСУ на запит BBC заявили, що зможуть коментувати питання демобілізації, коли буде готовий відповідний законопроєкт. Але наразі інформації про нього немає.
У кращому випадку відповідний законопроєкт підготують наприкінці року. Але не всі вірять, що це взагалі станеться. Військові, які вже 2,5 року перебувають на фронті, зізнаються у повній зневірі й втраті надії на демобілізацію, пише BBC.