Про це пише The Guardian.
Американська фірма Sarn, яка працює в Україні в секторах енергетики та військової техніки, заявила, що статті на двох сайтах неправдиво звинувачували її в торгівлі зброєю, судовому шахрайстві та розкраданнях.
Зазначається, що публікації сайтів londoninsider.co.uk і talk-finance.co.uk було підхоплено і поширено в Україні, “де британські ЗМІ мають репутацію надійних і таких, що заслуговують на довіру”, зазначає видання.
Армен Агас, заступник голови Sarn, сказав, що компанія категорично відкинула “безпідставні та повністю фейкові новини”, які, за її словами, “розповсюджували” сайти під заголовком: “Зброя, гроші та Sarn: як чесько-американська група привласнила Україну”.
Що відомо про “фейк-ньюз”
Контент на сайтах londoninsider.co.uk і talk-finance.co.uk, швидше за все був згенерований ШІ, тоді як аналіз лінгвіста, найнятого Sarn, показав, що оригінальний текст був створений російськомовним автором.
При цьому статті були підписані ім’ям справжнього британського журналіста, однак він заявив, що нічого не знав про історію, пише The Guardian.
Реакція в Британії
Ймовірна російська пропагандистська операція викликала заклики парламентарів Британії внести зміни до законодавства, щоб змусити зареєстровані новинні сайти розкривати інформацію про своїх власників.
Неправдиві розповіді про Україну та її союзників уже поширювалися в мережі до вторгнення в лютому 2022 року. Зокрема компанія NewsGuard заявила, що розвінчала понад 250 неправдивих історій, пов’язаних із війною між Росією та Україною, і виявила 627 сайтів, що поширюють ці міфи, пише The Guardian.