Інцидент із білоруським бойовим літаком Як-130, що порушив повітряний простір України, ймовірно стався через технічні причини, такі як глушіння сигналів GPS.

КИЇВ24
Як-130. Фото: соцмережі.

Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Авіаексперт зазначив, що технічні проблеми могли вплинути на збій у системі навігації. У регіоні використовують велику кількість засобів радіоелектронної боротьби, які здатні глушити сигнали з обох сторін.

Я думаю, що все ж таки це була просто помилка. Ми ще дізнаємось про якісь там вибачення з білоруської сторони. Тому що ми фактично сьогодні зберегли життя одному або двом пілотам. 

Криволап наголошує, що не варто робити з цього інциденту трагедію, оскільки помилка могла бути технічною, а не навмисною. Важливо зазначити, що ризик є набагато вищим, коли йдеться про пілотований літак, а не безпілотник.

Як-130 є навчально-бойовим літаком, призначеним для підготовки пілотів, але він не має систем захисту, як у штурмовиків на кшталт Су-25 або американського А-10 Thunderbolt.

 Цей літак прийшов на заміну Л-39. Л-29 до цього був, а ще починали навчання пілоти колись на літаках Як-18. На цих літаках яких навчають пілотування, виконанню польотів в групі, в складних метеорологічних умовах, по приладах тощо.

Експерт зазначив, що літак може нести підвіски для бойового спорядження, але його основне призначення – навчання, а не виконання бойових завдань. Тому, попри можливість нести озброєння, Як-130 не є серйозною загрозою в умовах бойових дій.

Що відомо про проліт Як-130 біля України

24 вересня о 14:28 біля кордону України з боку Білорусі був зафіксований невідомий обʼєкт. Повітряні сили України повідомили, що це була нешвидкісна ціль, яка перетнула кордон нашої держави. Пізніше у соцмережах зʼявилася інформація, що це літак Як-130.

Як-130 є радянською модифікованою розробкою — легким літаком, який, не може вступати у дальній бій та не може використовувати високоточне озброєння. Загалом, цей літак є навчальним. Більше про характеристики Як-130 та скільки їх є у Повітряних силах Білорусі, читайте у матеріалі.

О 17:27 24 вересня Повітряні сили України спростували інформацію, що повітряна ціль з Білорусі перетинала кордон з Україною — імовірніше, була застосована радіолокаційна перешкода.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин